Wat is precies Modelo 238 (oude modelo 179)?
Belangrijke Update
Vanaf het fiscale jaar 2024 heeft de Spaanse Belastingdienst de verplichting om toeristische verhuuractiviteiten te rapporteren met behulp van formulier 179 afgeschaft. In plaats daarvan moet deze informatie nu worden gerapporteerd met formulier 238.
Voor Holidu betekent dit dat in plaats van gegevens rechtstreeks aan de Spaanse autoriteiten te verstrekken, het bedrijf de relevante huur- en lease-informatie onder de Europese Richtlijn DAC7 aan de Duitse belastingautoriteiten rapporteert. Via formulier 238 informeert Holidu de Spaanse Belastingdienst dat de vereiste gegevens al in Duitsland zijn gerapporteerd. U kunt meer leren over de DAC 7 Europese norm in ons Helpcentrum-artikel DAC7 FAQ.
Veelgestelde vragen voor eigenaren
Moet ik als huiseigenaar dit Modelo invullen?
Als huiseigenaar hoeft u Modelo 238 niet in te vullen. Alleen platforms die bemiddelingsdiensten aanbieden, zijn verplicht deze verklaring in te dienen.
Mijn eigendom bevindt zich in Spanje, maar ik ben geen Spaanse inwoner. Geldt dit voor mij?
Ja. Modelo is van toepassing op alle eigendommen die zich binnen het Spaanse grondgebied bevinden.
Waarom moet Holidu deze gegevens naar de belastingautoriteiten sturen?
Holidu is wettelijk verplicht om deze verklaring af te leggen op basis van het Koninklijk Besluit.
Welke informatie moet Holidu rapporteren aan de belastingautoriteiten onder Modelo?
- Identificatiegegevens van de eigenaar van het onroerend goed (inclusief ID-nummer)
- Identificatiegegevens van het onroerend goed (volledig adres en kadastrale referentie, indien toegewezen)
- Boekingsinformatie (duur van verblijf, begin van verblijf, totale boekingswaarde)
Waar vind ik de gegevens die Holidu van mij nodig heeft?
- Juridische Relatie:
- Juridische eigenaar: u bent de eigenaar van het onroerend goed
- Huurderbeheerder: u betaalt een vaste huur voor het gebruik van het onroerend goed en de exploitatie ervan
- Intermediairbeheerder: u ontvangt een commissie voor het helpen van de verhuurder bij het verhuren van het onroerend goed
- Voor Spaanse eigendommen alleen: Referencia Catastral: IBI-bewijs “Impuesto sobre bienes inmuebles” Fiscale gegevensinformatie verstrekt door de belastingdienst. Aankoopakte voor het onroerend goed via deze gratis bron
Waarom deelt Holidu mijn persoonlijke informatie met de belastingautoriteiten?
Holidu heeft een wettelijke verplichting om dit te doen, onder de Dac7 Europese richtlijn.
Zal Holidu mijn belastinginformatie voor andere doeleinden gebruiken?
Holidu zal uw informatie alleen gebruiken waar wij wettelijk verplicht zijn dit te doen. Het zal niet voor andere doeleinden worden gebruikt.
Wat moet ik doen als sommige van deze gegevens in de toekomst veranderen?
Als uw gegevens veranderen, werk deze dan onmiddellijk bij in uw Holidu-account .
Als u eerder geen kadastrale referentienummer had toegevoegd, kunt u dit toevoegen door:
- In te loggen op uw Holidu-account.
- Het onroerend goed te selecteren (als u er meer dan één heeft).
- Te gaan naar “configuratie” en vervolgens “algemene informatie” te selecteren.
Daar kunt u de kadastrale referentie toevoegen, en tenslotte de wijzigingen opslaan.
Als u uw belastingidentificatienummer (TIN) moet toevoegen, kunt u dit doen door:
- In te loggen op uw Holidu-account.
- De tab rechtsboven “meer” te selecteren.
- “Account” te selecteren, en vervolgens naar “persoonlijke informatie” te scrollen.
- Klik op bewerken van de “Facturatie-informatie”, markeer de vraag “Heeft u een geldig EU BTW-nummer?” als “nee” (als u niet geregistreerd bent voor BTW-omkering), controleer of het veld “Belastingidentificatienummer” leeg is en voeg uw TIN toe, voeg het land toe en sla de wijzigingen op.
Wil je contact met ons opnemen?
We zijn hier om te helpen. Je kunt ons direct contacteren als je hulp nodig hebt of vragen hebt.
Neem contact met ons op